حرم فلش - کد دعای فرج برای وبلاگ
بانکی Banki
بانکی Banki
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس که دراز است ره مقصد و من نو سفرم
بینا- بانک اقتصاد نوین بیش از 50درصد و بانک کشاورزی 20درصد از سهام بانک تازه تاسیس شده عراقی را دراختیار دارند .
به گزارش بینا،بانک همکاریهای توسعه ای و سرمایه گذاری منطقه ای اسلامی یا (ibRB) با همکاری و سرمایه گذاری بانک اقتصاد نوین (2/53درصد) و بانک کشاورزی(20درصد) در شراکت با مجموعه شرکت های عراقی مانند بیت المعمور که در زمینه های حمل و نقل ، نفت و گاز و گردشگری فعالیت دارد، بوجود آمده است و چیزی نزدیک به 25درصد سهام آن بانک نیز مربوط به این شرکت هاست و یکی دو درصد باقیمانده نیز شامل افراد حقیقی و عادی می شود .
بانک همکاریهای توسعه ای و سرمایه گذاری منطقه ای اسلامی در نمایشگاه و همایش بازسازی عراق حضوری فعال داشت.


حسین پیلوا کارشناس ارشد بانکی گروه امور بین الملل بانک اقتصاد نوین در این باره اظهار داشت:اولین شعبه این بانک از آوریل سال 2007 میلادی در کشور عراق و در شهر بغداد افتتاح و شروع به کار کرد .سرمایه اولیه آن حدود 25 میلیارد دینار عراقی معادل 17 میلیون دلار پرداخت شده است و علاوه بر اولین شعبه که تاکنون خدمات می دهد ،دفتر مرکزی نیز در همان بغداد ایجاد شد.
فعالیت و خدمات بانک همان خدمت معمول و بین الملل از جمله افتتاح حساب جاری ،سپرده های مدت دار ،پرداخت تسهیلات ، صدور انواع ضمانت نامه های داخلی و خارجی ،گشایش اعتبار ، صرافی ارزهای معتبر ،پرداخت تسهیلات مشارکت، مضاربه، فروش اقساطی و صدور ضمانت نامه های بانکی برای طرحهای بزرگ است.
پیلوا همچنین به دیگر شعب بانک اشاره کرد و ادامه داد که در ماه آینده شعب کربلا و نجف که موافقت آنها از بانک مرکزی عراق صادر شده است ،افتتاح میشود و احتمالا2 9 تا قبل از پایان سال 2007 نسبت به افتتاح شعب اربیل،سلیمانیه و بصره هم اقدام می شود و در نهایت هدفمان این است که به همراهی بانک اقتصاد نوین ،بانک کشاورزی و بانک همکاریهای توسعه ای و سرمایه گذاری عراق در 18 استان این کشور شعبه باز کنیم.
به هر حال این همکاری باعث می شود تجار ایرانی و عراقی از حمل پول بصورت فیزیکی خودداری کنند و با ارتباط مستقیم از طریق دوبانک اقتصاد نوین و کشاورزی در ایران هر مبلغی را به عراق از طریق بانک همکارمان در آن کشور حواله کنند و این کار در کوتاه ترین زمان انجام می شود .
آقای کارم عبد الواحد مکیه ،مدیر عامل و عضو هیئت مدیره بانک عراقی به همراه آقای ریاض عبد الکریم علی ،نایب رئیس هیئت مدیره این بانک در غرفه حضور داشتند .
آقای کارم عبد الواحد مکیه اظهار داشتند: امیدواریم بتوانیم بانک خودمان را به تجار ایرانی معرفی کنیم، این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تجار ایرانی و عراقی بود . قراردادهای مشترک و فعالیتهایی از این قبیل حلقه وصل ایران و عراق است و به بازسازی کشورمان خیلی کمک میکند. امیدواریم تجار ایرانی و عراقی از برنامه بانکی و همکاری سه بانک اقتصاد نوین و کشاورزی و بانک ما در عراق استفاده کنند و ان شاءا... که خیر است.
آقای ریاض عبدالکریم علی معاون ایشان نیز ضمن برشمردن مزایای نمایشگاه ، از حضور کمرنگ تجار ایرانی در این نمایشگاه گله داشت و اظهار کرد: آیا کشوری نزدیکتر از ایران به ما وجود دارد. عراق بازار بسیار بکری است و تجار ایرانی باید از آن استفاده کنند . این فرصت برای ایرانی هاست . این کشور از آلمان ،ایتالیا و چین به ما نزدیکتر است و ما امیدواریم در آینده نزدیک شاهد حضور تجار و تولیدکنندگان ایرانی در عراق باشیم . ریاض عبد الکریم علی درباره اهداف و برنامه های بانک همکاریهای توسعه ای و سرمایه گذاری منطقه ای اسلامی و تجارت ایران و عراق حرف های بسیار داشت.
مدیر عامل این بانک نیز امیدوار بود بانک آنها بزودی در ایران معرفی و سرمایه گذاران ایرانی از اهداف آن با خبر شود .
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۶ توسط بانکی |
.: Copyright © 1998-2011 Banki. All rights reserved. تمامی حقوق متعلق به این وبلاگ برای مديران آن محفوظ می باشد :.

ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار رایگان وبلاگ

تماس با ما
حرم فلش - کد وبلاگ ثانیه شمار فلش